Продавець GoodTools магазин інструменту розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
937 відгуків
GoodTools інтернет магазин електроінструменту

Електрорубанки

Як вибрати хороший електрорубанок

Щоб купити хороший електрорубанок, треба розуміти, на які параметри звертати увагу в першу чергу. Найбільш значущими параметрами для електрорубанка є його потужність, кількість обертів, ширина і глибина стругання.

Ось як змінюються можливості інструменту в залежності від його потужності:

  • від 450 Вт до 600 Вт - рубанок впорається тільки з м'якими породами деревини, чия щільність не перевищує 540 кг / м³;
  • від 600 Вт до 1000 Вт - інструмент призначений для обробки деревини з щільністю від 540 кг / м³ до 730 кг / м³;
  • від 1000 Вт до 1500 Вт - може застосовуватися для роботи з деревиною, чия щільність перевищує 730 кг / м³;
  • від 1500 Вт і вище - їх закуповують для пилорам та інших аналогічних підприємств. Для роботи в домашніх умовах така потужність буде зайвою.

Якщо задіяти потужну модель інструменту для обробки м'якої деревини, це призведе до невиправданої витрати енергії. Якщо ж малопотужної моделлю обробляти дуб або акацію, ножі будуть "грузнути" в дереві і не забезпечать поверхні бажану гладкість.

Від кількості оборотів залежить якість обробки. Мінімально допустимий показник становить 12000 об / хв. При меншій кількості обертів інструмент виявиться марним навіть в домашніх умовах.

Для промислового виробництва рекомендується купити електрорубанок з частотою не менш 14000 об / хв. З частотою 18000 об / хв можна навіть обійтися без наступного полірування дерев'яної поверхні.

Частота 12000 об / хв або 13000 об / хв забезпечить досить рівну, але не бездоганно гладку поверхню. Тому до таких пристроїв часто докуповують також шліфувальну машину.

Глибина стругання у пристроїв, придбаних для промислового виробництва, повинна перевищувати 2 мм. Для домашніх майстрів глибини до 2 мм буде цілком достатньо.

Параметр ширини стругання демонструє, з виробом якої ширини рубанок впорається,пропрацювавши один цикл. Ось орієнтовна класифікація пристроїв в залежності від їх ширини стругання:

  • менше 82 мм - оптимально для обробки в домашніх умовах фронтонів, покрівельного бруса, віконних рам;
  • від 100 мм до 130 мм - підійде для обробки дощок з шириною від 100 мм і більше;
  • понад 200 мм - стане в нагоді для комерційного виробництва на пилорамі.

Ще одним значущим показником для електричного інструменту є потужність. Чим вона вища, тим більш гладку поверхню забезпечить рубанок і з тим жорсткішими породами дерева він готовий працювати. Мінімально допустима потужність рубанка становить-350 Вт.

Якщо перед вами стоїть мета купити електрорубанок недорого, врахуйте, що його потужність, число обертів, ширина і глибина стругання швидше за все будуть невисокими. Зіставте ці показники з тими цілями, для яких ви купуєте інструмент і зробіть об'єктивні висновки.
Маса ж пристрою, навпаки, повинна бути невеликою. Оптимальними визнані моделі з масою до 5 кг. Вони прості в управлінні, не викликають передчасного перевтоми майстра і за рахунок цього мінімізують ризик пошкодження . Маса понад 5 кг також підвищує травмонебезпечність. Вироби: якщо старт рубанка буде недостатньо плавним, майстер може не впоратися з інструментом і зашкодить собі.

в виде галереив виде списка

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner